Alumni
Bernice Simonton Cook ’38
Margaret Yuhas Goodwine ’39
Alice Rollings Hellyer ’40
Ruth Dunne Pierson ’40
Mildred Williams Balunas ’41
Barbara Kinkade McKennan ’43
Grace Baldanza Murphy ’43
Jean McClenahan Johnson ’45
Dorothy Cheyne Kuhfahl ’46
Marian Maurer Reading ’47
Catherine Vella Rossi ’47
Paul Huffman ’48
Phyllis Schoenly Jackson ’48
Lorena Bates Moore ’48
Mary E. Sprague ’48
Lois Munson Downer ’49
John B. Kemak ’49
Mary Lou Green McKinley ’49
Joseph Novick ’50, ’86
Geroge Paterson Jr. ’50
Margaret Dunk Placeway ’50
Joseph J. Snyder ’50
William D. Vath ’50
Herbert R. Young ’50
Richard W. Kolke ’51
Donald W. Pocher ’51
Leigh S. Polhemus ’51
Suzanne Power Smith ’51
Madeline Schreiber Berman ’52
James E. George ’52
Earl E. Dix ’53
George J. Malmos ’53
William J. Mika ’53
William W. Schubert ’54
R. D. Brakebill ’55
Richard N. Kweit ’55
Charles T. Reice ’55
Joseph A. Vanacore ’55
Fred-Munro Ferguson ’56
Barbara Shapiro Greenberg ’56
Robert M. Kersting ’56
Joanne Golamis Sneeder ’56
Earl C. Edwards ’58
Martin R. Brenner ’59
Richard J. Ednock ’59
Robert J. Bruce ’60
Marianna Ciraulo ’60, 61
Hylah Grant Malek ’60
Daniel B. Priestley ’60
Joseph W. Sullivan Jr. ’60
Frank D. Reinson ’61
Raymond W. Swoboda ’61
J. Robert Lynn ’63
Clifford G. Watson ’63
Walter R. Brandt ’64
Richard S. Hartung ’64
Charles S. Romano ’64
Eugene Shalayda ’64
Calvin W. Wright ’64
Deborah Schuler Bainbridge ’65
Edwin G. Novak ’65
Arthur S. Nurko ’65
John A. Palmer ’65
Anthony J. Persichilli ’65, ’77
Donald L. Rodger ’65
Frederick D. Rosencrantz ’65
Lawrence J. Sawyer ’65
Linda Pierce Fraser ’66
Donald P. Atkins Jr. ’67
Samuel J. Dillahey ’67
J. Donald Eppley Jr. ’67
J. Edwin Morrison Jr. ’68
Nicholas H. Stevens ’68
James M. Brautigam ’69
Diane Homewood Horton ’69
Paul L. Most ’69
Susan Groch Power ’69
Fred J. Topel ’69
David A. Williamson ’69
George D. Manukas ’70
Joseph Napoleon ’70
William F. Breitwieser ’71
Ronald L. Flaim ’71
Claudia Bovie Guenther ’71
James R. Lenahan ’71
Robert R. Arcadipane ’73
Robert C. Pritchard ’73
Nelson E. Sprague ’73, ’76
William L. Burns ’75
James L. Drake ’75
George M. Knowles III ’75
Craig R. Lyons ’75
Barry J. Wilcox ’75
Gordon B. Grimm ’76
William R. Lazorik ’76, ’85
Stephen J. Lucasi Jr. ’76
David A. Monfardini ’76
Albert O. Poe ’76
Steven J. Sgourakis ’76
Dorothy Goldman ’77
Alexander Stepaniuk ’77
Joyce Abrahamson ’78
Jeffrey S. Schulz ’78
Edward J. Barry ’80
Curtis F. Jahn ’80
Joan Hicks Mitchell ’80
Artelia Levrett Watson ’81
Julie Keefe Camastra ’82
Cynthia Donnelly ’83
Eileen J. Evans ’83
Daniel J. McDermott Jr. ’83
Scott M. Portner ’84
Patricia L. Philips ’87
Joseph F. Aiello ’88
Anne C. Klein ’90
Andrea A. McKenna ’90
Kenneth M. Hartman ’92
Joseph B. Kochberg ’92
Joelle Severini Vega ’92
Joan Flynn McCoy ’93
Harold L. Liggins ’94
Anthony J. DeStephen ’95
Susan Harlukowicz ’00
Richard J. Schaible ’01
JoAnn Schulz Joseph ’07
Faculty and Staff
JAnthony F. Disalvo
Louise Grafton
Michael J. Heitzman
Ann D. Kettles
Richard P. Kubitsky
Thomas W. Sumners