The following individuals were lovingly remembered through gifts made during the 2017-18 fiscal year.


George E. Abel ’78
Leon J. Agourides
Rosemarie Falcone Albanese ’62
Russell F. Alber ’63
Robert G. Albert ’50
John D. Allison
Linda Jane Anastasio
Sandra Arky
James W. Bailey Jr.
Bob Barrett ’63
Michael J. Bateman ’67
Howard A. and Arlene Bean Jr.
Malcolm G. Bell
Paul Belliveau
Bernard A. Bladies Sr.
John J. Bogan III
Catherine S. Bogan
Neil J. Boyle ’65
Michael P. Brady ’76
Kevin Brady
Madeline Brady
Walter A. Brower ’48
Leo R. Brown ’67
Bruce S. Burnham
Alfonso A. Carnevale ’54
Angelo S. Carnevale Jr. ’55
Marion Irene Carroll
Mary E. Carter
Diane C. Carter
Catherine A. Carter-Romero
Dominic G. Caruso ’50
Ezio E. Casagrande ’42
Karen Strausberg Castor ’79
Beatrice Chiara
Janet Metz Clewell ’62
Anthony J. Cocola ’63
Justine Singer Cohen ’71
Dora Cohen
Anthony D’Alessandro
Joe and Shirley Davenport
Nancy Bergman Del Villaggio ’68
Everette Dellinger
Richard L. Deni
Andrew J. Elgart
Charles S. Farrauto ’64
Frederick E. Fisher ’59
Robert E. Fisher ’77
Thomas E. Forsaith ’81
Anna E. Frank
Kyle O. “Pook” Freeberg Jr.
Norman T. Gates
Louis Geresi ’40
Raymond K. Gillott ’56
Bernice Goldstein
Seymour L. Goldstein
Irma Golkovsky
Deborah A. Gorniak
Gina Colin Greenlee

Bruce Haskins
Joseph Haskins
Clarence C. Haydel Jr.
Raymond D. and Barbara A. Hendrickson
Daniel A. Hennessy ’64
Sophie H. Hibbs
Henry L. and Elsie H. ’48 Hillman
Charles E. Hinojosa ’81
Franklin and Luella Hollenbach
Leesa L. Hoover
Maryanne Horneck
Mary Ann Huff
Kristin G. Huggins
Phyllis Reale Hughes ’93
Roger Josselyn
Anna Kaiser
Lisa Wapinski Kartelias ’84
Harry B. Kavanagh
Kevin Kinnevy ’93
Bonita M. Kirkley
William Klenawicus
Mervin Kontrovitz
Thomas Kosko
Thomas J. Krisak ’73
Stephen Krupa ’49
John R. Kuhn ’75
Patricia Lerman
Marie H. Lilley
Howard B. Lipstein ’72
David R. Little
Alice Lockwood
John W. Long
Betty Anne Saidt Loser
Jean K. Lukowicz
Judith Ann Magnavita
Ronald L. Magolda
Mike Maley
Olga Y. Margicin
Meredith Wright Martin ’82
Brigitte K. Martin
Sally A. Martinez
Merethia L. McCullers
Lawson R. McElroy
Donald W. McVay ’49
John Muir
James P. Murphy
Jayne Nansen
Alan Newman
Michael J. Onuska Jr.
John J. Ovens Jr. ’77
Vincent N. Palmere ’84
Dan Paul
Mary Pecora
Sammy Pecora
Robert T. Piermattei ’60
Robert A. Platt ’81
David Pomerantz
Charles J. Post ’49
Nicholas Pratico
Clifford Pratt
Gordon E. Prichard ’63
Jean Holloway Radziul
David P. Rebovich
Mary Burns Reilly ’51
Dorothy E. Reinmuth
Caryn B. Resnick ’95
Ray Richter
William P. Ring ’73
Rubin L. Rivera Sr.
Anthony Rizzieri Jr. ’90
Earle S. Rommel ’67
Michael Patrick Rosa
Jeffery D. Rosen ’79
Alan J. Rubinfeld ’68
Mary Giza Rudrow ’48
William Lewis Sayre Jr. ’54
Mildred C. Scarano
Ira J. Schackman ’49
Edward M. Schaller ’70
Norman Schechter
Donald W. Schipper
Marsha L. Schlossberg
Howard Schwartz
Muriel Seiden
Suzy Eggers Simons ’72
Steven E. Slutzky ’92
Shirley A. Smith ’47
Joseph Mark Smith
Phyllis K. Snyder ’95
Herbert R. Soerensen ’57
Michael E. Spring ’65
Norman E. Stander
Richard W. Steinbacher
John R. Stover Jr.
Charles A. Strouse ’50
Brian Delma Taylor
Loretta Tepper
Rolf O. Theuerkauf ’64
Seymour Uranowitz
Mary H. Vail
Kerri Durkin Valenti
Jean F. Vena
Harold J. Volpe ’74
Helen S. Walsh
Robert K. Waters Sr. ’65
Howard W. Weber
Matthew M. Welna ’12, ’13
Louise Palmer Wigley ’49
Edward and Rose Wisnowski
Jeffrey B. Wycoff ’76
Roberta A. Zelli
Joseph W. Zola Jr.