Summa Cum Laude

25 or more years of consecutive giving

Anonymous
Edward T. Adams ’57, ’67
Abby-Gail Adler ’65
Joseph Adler ’75, ’90
Charlotte R. Albert
Jane Grundahl Allen ’58, ’61
Lydia Giordan Alles ’79
James S. ’88, ’90 and Dawn May ’88, ’90 Alpaugh
Raymond J. Ammeraal ’71
Merilee Mihlon Anderson ’69
Robert J. Andrews ’63
Peter ’75 and Barbara Dobrynski ’75 Antoniewicz
Margaret Turney Appleby ’55
Joseph J. Arena Jr. ’77
Dick ’60 and Elsa Arndt
Barry D. ’69, ’70 and Sally A. Ashmen
Jane Corson Austin ’67, ’88
Vincent J. Aveni Jr. ’51
Susan Melvin Ayres ’71
William P. ’79 and Karen F. Ayres
Steven J. Babitts ’78
Margie K. Bachman ’73
Kenneth G. Bagot ’62
Robert F. Balcerski ’65
Charles Balogh Jr. ’68
Dominic H. ’73 and Joanne Marcantonio ’73 Balzano
Richard Bannister ’69
George A. Bannon ’65
Clayton H. Bantham Jr. ’57
John B. Barr ’79
Marie Polinsky Barrett ’63
Anthony P. Battiloro ’63
Ann Melee Baumgartner ’51
Ruth Herd Beck ’66, ’70
Craig A. Becker ’72, ’84
Donald W. ’51 and Terry K. Becker
Stuart M. Behar ’67
Anthony J. Bel Bruno ’62
Cesina Pirone Bell ’69
Howard F. Bellizio Jr. ’57
Joyce Hackett Benson ’86
Mark A. Berkowitz ’74
Lloyd M. Berns ’69
Michael J. Black ’86
Eugene W. Blicharz ’76
George L. ’70, ’74 and Christine Matlosz ’00 Blizard
Erika Geberl Boardman ’62, ’65
Karen Schuessler Bognar ’83, ’89
Robert T. Bognar ’69
Charles C. Bojack ’53
Seymour M. Bolotin ’51
Carol Tapper Borbi ’72
Nancy Kupp Brasko ’81
Kenneth L. Brecher ’68
Steven H. Breen ’68
John D. Brefach ’85
Richard E. Brennan Jr. ’72
Barbara L. Britton ’80
Stephen R. Brodack ’87
Norman K. Brooks Jr. ’69
Walter A. ’48* and Shirley M. Brower
Joseph E. Brown ’64
Rosemary E. Brown
Stanley J. Brzezynski ’79
Roger B. Budd ’69, ’76
John Bullard Jr. ’86
Edward F. Burke ’56
Arthur W. ’69 and Jane Curbishley ’71 Burtis
Roberta Allan Butler ’77
Charles A. ’68 and Archangel De Simone ’80, ’92 Buttaci
James M. Byer ’70
Mary Rebbeck Byrne ’78
John M. Callaghan ’80, ’84
Roque J. Calvo ’86
Joseph F. ’86 and Kathleen Everett ’86 Camisa
Wayne J. ’72 and Jill Hammer ’72 Canastra
Steven M. and Kim Chervin ’83 Caniano
Richard J. Canik ’63
Frank A. Capasso ’65
Charles E. Carroll ’71
David F. Carroll and Louise C. Campi ’87
Gary A. Carskaddan ’85
John F. and Elizabeth Redefer ’85 Caruso
Nancy Barlet Carver ’70
Joseph A. Casarella ’55
Patricia Kowalsky Chandler ’60
Virginia E. Charles ’72
Susan C. Christian
James D. ’74, ’97 and Janet Riedinger ’72, ’74 Christman
Elric A. Cicchetti ’61, ’74
Diana Berman Cinnamon ’63
John F. Clarkin ’59
Russell D. Clayton ’70
Daniel F. Cline ’49*
Darrell O. Clokey ’52
Paul A. Clough ’71
Howard ’71 and Randi B. Cohen
Robert J. Conner ’69
Donald K. and Patricia Kohlmayer ’62 Conover
Paul E. Conover ’67, ’77
John F. ’67 and Carol E. Cook
Lewis W. Coopersmith
Richard A. Coppola
John F. Cottrill ’50
Mark Cowell ’68, ’81
Charles T. Criniti ’71
William P. Crockford ’51
Allen C. ’59 and Phyllis Merry ’90 Crowell
John J. Csanyi ’59
Alexander Danziger ’75
Walter R. Darr ’78, ’91
James P. DeFrates ’78
Robert C. DeLeeuw ’79
Donna A. DeLorenzo ’90
Maureen J. DeMarco ’60
Henry C. Dempsey ’70, ’72
Michael A. ’72 and Dorothy J. Denes
Richard F. Denes ’76
Edward H. ’75, ’78 and Marilou Haydock ’78 DeRosa
James P. and Kathleen M. Devine
Donald P. ’67 and Marlene Przychodny ’72 Devlin
James E. ’85 and Leanne Trivino ’85 Diefenbach
Joel P. DiGiacinto ’77
James A. and Loretta Balconis ’90 DiMestria
Daniel C. ’67 and Elizabeth Dobas
Marilyn Bennett Doersam ’51
Kevin W. ’78 and Donna Civitella ’79 Doran
Michael J. Dotsko ’72
Arthur J. Draznin ’73
Joseph F. Dreyer ’53
Heidi Dreyfuss ’89
Lois Rigby Earnest ’63
Thomas A. ’87 and Sandra M. Egan Jr.
Elia Ulivieri Ehnot ’58
Fred H. Elgrim ’63
Henry A. and Ann Moyer ’55, ’57 Emmans
Richard K. Engle ’68
Steven M. and Leslie Sabith ’73, ’76 Engleberg
Jeffrey S. Entin ’70
Robert H. and Joy Miller ’78 Ericksen
Theodore W. Etter ’79
Carol Hogeland Evans ’56
David T. ’75 and Doreen Melnicove ’74 Evrard
Edward J. Fafara ’77
Susan C. Fanning ’69
Thomas M. ’89 and Marianne Sullivan ’89 Farbar
Ronald S. Fecso Sr. ’72
Nelson B. Ferguson ’63
Maureen Harnett Ferrazzi ’68
Muriel Rozansky Finestine ’68
Lewis J. ’77 and Sheri Gabriel ’78 Finkelstein
Gary J. Fisch ’79
Carl M. ’61 and Rita Fischer
Charles L. Fischer Jr. ’79
C. Robert Fisher ’68
Gordon B. ’82 and Leslie Petersen ’92 Fisher
Shirley A. Fisher
William E. and Vita Termini ’77 Flear
C. Edward ’79 and Joan Foerster Jr.
David J. Forgosh ’73
Daniel A. Fowler ’69
Phyllis M. Frakt and Alan Hershey
Bertram Frank ’50
Douglas B. ’79 and Patricia Schlager ’80 Frank
Lorraine Moroz Franklin ’52
Stuart Y. Frederick ’71
Anne L. Freedman
Paul W. Frick ’57
Joseph Fridling ’65
James J. ’79, ’88 and Barbara J. Fruscione
Linda York Galda ’69
Robert W. Gander ’64
Albert J. ’77 and Phyllis Kadin ’80 Garten
William J. ’78 and Robin Gullett ’78 Gatarz
Glenn R. Geardino ’80
Helene Hurwitz Geiger ’72
Lawrence Geller ’73
Theodore R. Gensel ’55
Robert J. ’54 and Elaine Andrews ’56 George
Richard J. ’70 and Kathleen J. Giallella
Carol Loughrain Giglio ’79
Richard B. Gillespie ’67
Sally Logan Gilman ’59
Michael R. Glickson ’64
Tammy Glovsky-Ortega ’90
Robert J. Glynn ’50
Harriet Dvores Goldman ’67
Sara-Ann Goldman ’73
Marvin W. and Martha Goldstein
James M. Golubieski ’78 and Linda Schilling
Gary M. Gorran ’66
Christine Tapper Grabowski ’80
Joan Pocher Green ’51
Stuart M. Gruber ’76
Cy Gruberg ’48
Linda L. Gruchowski ’76, ’81
Bruce W. Guest ’69, ’73
Richard F. ’87 and Karen Contardo ’88 Guinness
William J. Gumersell ’83
Michael T. ’89 and Susana Santaguida ’89 Gummel
Raymond M. Haas ’56
Dennis ’61 and Lia Hahofer
Ross J. ’84, ’96 and Kathryn Weiss ’84 Hallam Jr.
Christian C. Hambach ’84, ’90
Kevin G. Harding ’75
John W. ’74 and Virginia Murdock ’73 Hargrave
Nancy A. Haring ’76, ’80
Louise Peters Harman ’78
John R. ’72 and Patricia Harmer
Donald P. and Janet Harnum
Raymond G. Harries ’68
Wayne I. ’72 and Laurie Carlin ’73 Harris
William C. Hart ’54
David C. Hartman ’81
John N. Hartman ’84
Richard S. Hartung ’64
Kenneth O. ’68 and Felice Faust ’71 Hassan
Harriet Laudenslager Hauff ’59
Roberta D. Haviland ’66
William J. ’61 and Ruth S. Haynes
Gordon R. Heisler ’72
Richard G. ’75 and Phyllis P. Heller Jr.
Robert N. ’69 and Ann L. Herman
Sanford H. ’51 and Phyllis Kreutner Hersh
Diane J. Hess ’73
Donald R. Hesselbrock ’70
Robert A. Hewlett ’73
Ralph L. ’71, ’78 and Carol A. Hibbs Jr.
Ronald A. ’73 and Judith A. Hibbs
Rosanne Contardo Hirsch ’82
Raymond A. Hiza ’69
James G. Hladky ’81
David A. Hobson ’72, ’77
Mary Gindhart Hodge ’71
Frank J. Hoenemeyer
Nikolaus A. and Marion R. Holinaty
George R. Horvath ’69
Gary W. Hough ’81
Alvin J. Hower ’65, ’68
Leon G. ’75 and Joan Vasey ’75 Hoyt
Larry C. Hriczak ’69, ’74
Gerald W. Huff ’48
Paul Huffman ’48
Jackson W. and Alice Wagner ’80 Hufnagle
Joel A. Hughes ’62
Donald W. Hunt ’68
Timothy J. ’80 and Ann Kennedy ’80 Hurley
John C. ’69 and Martha Kauffman ’70 Hynd
James V. ’82 and Colleen M. Ierubino
John D. Illingworth Jr. ’65
Gerard A. Immordino ’62
Joseph H. ’90 and Nataly Odessky ’90, ’93 Immordino
Joseph F. Ippolito ’64
Margaret E. Isaacs ’71
Kenneth M. ’77 and Karen Kowals ’91 Isky
Anna M. Jansch ’71
Martin E. Jatlow ’68
Robert H. Jenkins Jr. ’60
William V. Jervis ’72
Jean Tegeler Johnson ’50
Eric L. and Teresa Krol ’87 Johnson
Jerome G. Kadesh ’54
Michael J. Kanc ’68
Daniel I. ’65 and Doris Kaplan
Leslie ’60 and Barbara H. Kaplan
N. Stewart ’64 and Renee H. Kaplow
Donna C. Kasenga ’75
Irwin Katz ’57
George M. Keefe ’68
John M. Kellogg Jr. ’52
Joseph T. Kelly ’50
Michael R. Kelly ’56
John B. ’49 and Betty Holter ’48 Kemak
Michael B. ’72, ’75 and Debra McMahon ’72 Kennedy
Edward M. Kerner ’79
Robert M. Kersting ’56
Patricia Bouwman Keyser ’75
Charles Warren Kilbourne ’62
Charles L. Killeen ’67
Diane Teriet Killeen ’57
Joe H. Kim
John M. King ’58
Michael F. King ’74
Thomas V. King Sr. ’65
Robert M. Kirchner ’74
Joseph J. Kisko ’73
Marcia Gordon Kjeldsen ’66
Frederick K. Kleen III ’73 and Virginia M. DeLalla
Clifford H. ’72, ’78 and Maryann Rizer ’72 Kline
Donald W. ’72 and Deborah Borgstrom ’73 Kniese
Frank P. ’56 and Rita Prus ’57 Kobesky Jr.
Sharon Wilson Kosmo ’79
Kurt J. Krieghbaum ’79
Barry L. ’71 and Carol Mercatante ’71 Kromer
Bud S. ’73 and Kathy M. Kulesza Jr.
F. Thomas Kull Jr. ’74
William E. Kulsar ’59
Raymond G. Kunz ’70
Stephen K. ’65 and Pamela F. Kupsov
Ira B. Kurtzberg ’60
Edith Kostron Labaw ’63, ’67
Mark E. Laccetti ’89 and Ameriquin Dalmasy-Laccetti ’90, ’92
Georgia Mueller LaCroix ’80
Richard S. and Carolyn Caruso ’71, ’75 Lampack
Paul J. ’68 and Stephanie Lang
Harry J. Larzelere ’63
John C. ’66 and Laura D. Layton
Diane Bublitz Lebbing ’58
Marc J. Lebowitz ’65
John S. Lee ’59 and Alvenia Madera
Barry C. Leiber ’70
Albert P. Leiggi ’49
John B. ’81 and Mary Ann Bonura ’81 Lepping
Gladys M. Lerch ’56
Kenneth M. Lewis ’81
Donald E. Liebhart ’63
Richard J. Lind ’49
Sherman D. London ’42
Clare Giovannetti Longworth ’78
J. Barton and Linda P. Luedeke
Albert R. Maccani ’72
John R. MacNeil ’74
John J. Madsen ’54
Anthony C. Majeski ’59
John J. Majewski ’61
Robert E. Maloney Jr. ’75
Marvin Mandelbaum ’71
Edward L. Manowitz ’72
Phillip F. Marchetti ’70
John L. Marino ’60
Brian M. Markey ’78
Henry J. Marosovitz Jr. ’70
Frank ’55 and Louise Schaefer ’54 Martin
James J. Marue ’69
Michele A. Marue ’87, ’93
Barbara Macauley Marvel ’62
Joseph ’81 and Rosanna Vaccaro ’82 Massucci
Jeffrey M. Master ’71
Gerald M. Matcho ’61
Joseph A. Matocha ’54
Frank S. Mattozzi ’71
Ruth Rice McCargo ’45
John P. McClernon ’81
Carolyn G. McDermott ’67
James E. ’54 and Diane E. McDole
Claire Hamann McGrath ’54
Stephen R. McGuire ’67
Dennis L. McIntyre ’53
J. Stephen McIver ’76
William M. McKeon ’75
William D. McMillan ’79
Joseph F. McQuarrie ’55
Allan J. Medwick ’73
Steven J. Meier ’83
Ilhan and Gulser Meric
Jan Stonitsch Merk ’58
Paul D. Merrill ’80
Margaret Jacko Meserve ’66
Thomas K. ’64 and Marianne Ramseyer Metz
Peter J. Michalski ’53
William J. Micklas ’68
Allen G. Miller ’61
Barbara Dicubellis Miller ’72
Harry W. Miller ’57
Christine McPartland Mitchell ’89
Barry L. Monblatt ’65
Jack S. Moncrief ’56
Donald R. ’70 and Dorothy K. Monks
Wesley E. ’50 and Lorena Bates ’48 Moore
Dennis M. Moran ’68
Michael S. Morgan ’80
Roy F. Moritz ’68
Nancy L. Morris ’73
The Morrison Family
Frederick Moses ’78
Alan J. ’87 and Michelle Rich ’86 Moskowitz
Richard E. ’74 and Carol H. Moyer
Richard J. ’60 and Lindsey W. Moynihan
Thomas M. ’70 and Tina B. Mulhare
Bernard K. Mullen ’83
Elaine Zocco Mullen ’65
Robert W. ’72 and Victoria Murphy Jr.
Thomas M. Murray ’66
Carolyn Musnicki ’60
Louis E. Narrow ’76
Jacqueline Greco Nasuti ’73
Alan M. and Jane Katz ’69 Nathan
Patricia Dundore Nau ’55
Sharon Bean Neiser ’71
William A. Nelson Jr. ’70
Christopher Y. Newman ’72, ’87
Richard Nicomini ’65
Donald E. Noe ’76, ’81 and Myra Hunchar-Noe ’76, ’81
Raymond M. ’72 and Mary Muehleisen ’70 Nowak
Robert F. O’Connor ’84
Trudy Carey O’Hare ’68
Ruth Olesiewicz Olis ’47
Robert E. Oliver ’54, ’70
Angela Walker Olsen ’82
John T. Olson ’71
John J. O’Neill ’76
Ellen H. Osborne
Pamela Chuck Ottenheimer ’75
Catherine Chussler Owens ’48
Howard W. Painter ’65
Joanne Mrazik Palmisano ’81, ’85
Elaine DeCuollo Patrick ’63
Kennedy N. ’88 and Michele Lane ’88 Paul
Eleanor I. Pearson ’74
Robert E. Peeck ’72
Barry M. ’77, ’83 and Karen Bittner ’76 Pelletteri
David M. Perlman ’69
Bruce S. ’69 and Laurie J. Perlstein
Larry T. Pernini ’79
Ronald D. ’81, ’88 and Diane Koppenhaver ’70 Perry
Obeua S. Persons
Paul E. Petersen ’67
John A. ’73 and Bonnie R. Peterson Jr.
Francis P. Petrone ’77
Ronald I. Peyton ’71
David R. Pierson ’58
Edward Pieslak ’80, ’85
Francis A. and Elaine Pittaro
Frank D. ’66 and Susan Markowitz Platt
Laird T. Poinsett ’70
Bruce A. Polekoff ’80
Irene Walter Pollock ’52, ’74
Lorraine Laprade Poore ’51
Joseph V. Potocki ’84
Joyce Palermo Power ’68
Michele A. Powers ’84
Joseph L. Prati ’80
William H. Preis Jr. ’63
George H. Price ’68
Frank S. ’77 and Donna Denniston ’86 Prybeck
Donald C. Pullen ’55
John W. Punk ’56
Mark J. Purvis ’80. ’87
Kenneth F. ’63 and Karen Jacobsen ’63 Putt Jr.
Wayne L. Pysher ’62
William L. Rabberman ’65
John J. Radlinsky ’69
William V. Radlinsky ’76
Maury R. and Mirim Randall
Libby Weiner Rapport ’64
Clair M. ’63 and Jeanne L. Raubenstine
Judith F. Raulf ’69, ’73
Anna-Lisa Olsen Ray ’49
Charles B. Rednor ’78
Dennis G. Regan ’70
Charles T. Reice ’55
Donald C. ’73 and Elizabeth Cox ’73 Reilly
David C. and Lynn Butterwick ’70 Reinhard
Thomas F. ’72 and Susan C. Reinhard
Betsy Spangenberg Reinhardt ’71, ’77
Ronald J. and Marjorie R. Reinhardt
James G. Resetar ’75
Richard G. Resh ’70
Donna Siebert Rice ’63
Bruce I. Ritchie ’83
Anna S. Robbins ’80
Philip W. Rodefeld Jr. ’59
Richard S. Rodman ’68
Nicholas Romano ’82
Benita Larino Rommel ’66, ’00
Harold R. Ronen ’62
Allen R. Rosen ’63
Joel R. ’82 and Rosemarie Gallo ’88 Rosenberg
Lynn Goldberg Rosenthal ’78
Anthony J. Rosetty ’71
Herbert M. Ross ’54
Gilbert A. Rossi ’74, ’79
Mark F. ’74 and Dawn Cooper ’78 Rosso
James A. ’73 and Nancy Langford ’72 Rouse
William M. ’69 and Joan E. Rue
Barbara Maziarz Rutecki ’60
Michael J. Rutkowski ’91, ’95 and Timothy W. Harper
Dorothy Cole Ryan ’53
Ned E. Saaz ’77
Mark E. Sandberg
Mel W. Sanders ’62
Sharon A. Saunders ’72
Raymond H. Saunderson ’58
Patricia Kowal Sawka ’88
Dorothy Chesebro Sayre ’54
Bea Scala-Fischler ’71
Anthony D. Scarola ’72
Edward J. Scarpati ’64
Barry J. Schlossberg ’60
Nancy H. Schluter
Grant A. Schneider ’71
Rose Pozzi Schneider ’50
Louis A. Schott ’62
Barbara Kreidler Schuch ’82
Richard A. Schwarz and Joanne Collins
Gregg J. Scott ’87
Helene Gordon Scott ’68
Frank and Judith Card ’59 Scymanski
Barbara Bachman Search ’56
Peter J. Sebastian ’66
Richard L. and Diane Rochman ’78 Seltzer
Barry I. Shapiro ’63
Mari Knudsen Share ’63
Andrew J. Shedlock III ’79
Kenneth L. Shilkret ’78
Fred J. Shopnick ’73
Peter P. Slampyak ’72
Frances Onuska Smith ’66
George B. Smith ’65
Jeffrey A. Smock ’69
Joseph B. ’78, ’83 and Mary E. Sofield
Philip A. Spitzer ’66
Filbert E. Spizzirro ’53
Bruce N. Spring ’64
Judith Dispenza Stabile ’68
Arthur J. ’65 and Lois Stainman
Paul E. Stambaugh ’49
Edward G. ’77 and Carol Ann P. Stephany Jr.
Virginia C. Stewart ’67
Vinson P. Stouck ’89
Alan R. ’72 and Susan R. Sumutka
Marc D. Suntup ’74
Glenn B. Sutherland ’63 and Cynthia A. Lowe
Joseph M. Sutkowski ’63
Robert E. Sutton ’65
Roberta Newhart Sutton ’57
Fred A. Swick ’55
Stanley W. Swiderski ’52
Edward M. ’69 and Arta Greenwood ’69 Szathmary
Carmela Tagliareni
Rebecca Nalli Tarallo ’89
Bernard F. Taylor ’80
Dudbridge T. ’69 and Rosa Capparelli ’67 Taylor
Harold A. Taylor Jr. ’50
William R. Taylor ’90, ’93
John M. Tichy ’80, ’94
Barbara Titsch Tillman ’81
June Frank Tipton ’57
Peter S. Toft ’83
James Tonascia and Maureen G. Maguire ’75
Bertrand O. Topping ’64
J. Wesley Topping ’61
Nancie Goldrick Townsend ’68
Kenneth J. ’84 and Martha Van Sciver ’85 Tozzi
Harvey I. Trabb ’70
Barry E. Truchil
John C. Turner II ’68
Margaret Bulanowski Turner ’61
Mindy Caldicott Turner ’76
Joseph J. Tybursey ’58
Richard C. Urba ’75
Maurice F. Vail ’51
Fred R. and Betty Ann Prichard ’63 Van Istendal
Phillip J. and Cherie F. Voorhees
William E. Wade III ’71
John A. Wagner Jr. ’67
Elliott Wahle ’73
Mary Kelly Walker ’53
William J. Walsh ’76
Barry G. Walter ’65
Raymond L. Walter ’69
David R. ’71 and Geraldine Welke ’65, ’70 Walters
Thomas L. and Nancy Ziegenfuss ’53 Walz
David B. Wandling ’87
Allan H. Wark ’53
Jean Rockwell Warner ’62, ’64
Benjamin H. Warren ’59
James C. Warrick ’61
Doris A. Wasco ’70
Charles M. Weber ’54
Gail Gordon Weber ’68
Elizabeth Powell Weetman ’56
Thomas P. and Joan Markiewicz ’77 Weidner
Richard G. Weidner ’49
Aaron Weinstein ’58
Richard L. ’82 and Linda L. Weise
Harry J. Weiss Jr. ’47
Victoria Bohinc Wester ’85
Garrett A. ’93 and Jennifer Keeter ’98, ’04 White
James Wiedenhaefer ’79
Margaret Swenson Wien ’66
Richard S. Wiggins ’73
Wilcox Family
Eileen M. Williams ’76
Susan C. Williams ’69
Susan Ansel Wilmer ’78
Clifford B. Wilson ’66
Alan R. Wiman
Alan C. Winters ’58
David H. ’61 and Mary J. Winters
Joseph W. and Theresa Puzio ’69 Wolenski
Cheryl A. Wolf ’70
Albert E. Wood ’65
Daniel J. ’75 and Diane Gagnon ’76 Wormann
Joanne E. Wrigley ’71
Frank A. Wrobel ’75
Marie Wszolek ’87
Betty Ann Wyks ’78
Jonathan and Joy Kreves Yavelow
Lewis I. Youmans ’64
Debra Nissman Young ’79
Herbert R. ’50 and Joan Hatcliffe Young
Shelton R. Young ’68
Carolyn G. Youngs ’73
Paul Youngs ’81
Richard J. ’75 and Andrea Stepen ’75 Zak
Andrew J. Zastko ’84
Paul Zatz ’61
Dorothea M. Zeier ’75
Robert V.J. Zelli ’72
Paul E. ’73 and Kim I. Zigo
Joseph A. Zola ’86, ’96

Magna Cum Laude

15 to 24 years of consecutive giving

Anonymous (2)
Noreen Nicholson Abtahi ’67
Mary Anderson ’86
Richard and Melissa Greenberg ’85, ’96 Anderson
Paul E. Anderson Jr. ’75
Ralph J. ’81 and Kathleen M. Anderson Jr.
Drew C. ’94, ’01 and Michelle Wunderlich ’96 Aromando
Linda Pritch Ayers ’73
Anthony P. Bahri
Agnes Moravek Barenti ’61
James G. ’71 and Betty Schindler ’71 Barrett
Stanley M. Baum ’66
Eileen Harwood Beam ’74
William C. ’74 and Caroline S. Beidelman Jr.
William O. Bey ’61
Kelly A. Bidle
Marie T. Boragine ’99, ’04
Brian K. Boufarah ’93
Richard J. Braddock ’76
John B. Brence and Julie A. Karns
Bruce R. ’81, ’88 and Mary Rossi ’82 Brodowski
Richard J. Brophy Sr. ’57
William J. Brown Jr. ’81
Bruce E. Bryda ’73
Lois C. Bucholski ’91
David K. ’78 and Sharon R. Burd
Maryjane Cass Burdge ’74
Edward E. Butterer Jr. ’59
Donald E. Campbell ’76
Michael P. ’67 and Roxana T. Camporeale
Chelsea Brown Capstraw ’92, ’95
Ronald A. ’68 and Sue Fudge ’70 Carletta
F. Christopher Carothers ’91, ’94
Robert L. Carter ’83
Rajeswararao and Radharao Chaganti
Philip N. Charles ’94
Gregory A. Chasar ’78
Donald A. Chase ’73
Paul Chea and Sophia S. Song
MaryFaith O’Hara Chimera ’08
Todd R. Clark ’85
William B. Clark ’51
Keith M. Coady ’73
James ’79 and Karen M. Colello Jr.
James D. ’92 and Erica L. Conlon Jr.
Lorraine Conover
Joanne Massucci Costello ’83
Mills B. Crandell ’49
Timothy J. Dalton
Angelo A. D’Andre ’59
Joseph T. Deithorn ’62
Nadine S. Dejneka ’92
Edward H. and Jane C. Dellert
Marianne DeLorenzo ’85
Ralph DeMarco ’56
Adam S. Derengowski ’91
William M. Devine Jr. ’75
Luigi DiFrancesco ’78
Keith N. ’84 and Christine Pindale ’85 DiGrazio
Joseph M. DiSalvo ’77
Louis G. DiSerafino ’80, ’82
Robert S. DiSerafino Jr. ’80
Michael E. Dixon ’62
David S. ’81 and Kathrine Koch ’82 Doll
Frank C. Dragotta ’61
Franz K. Dreier ’78
Thomas R. Duck ’69
Harold R. Eccleston ’59
John F. ’88 and Lisa Fritsch ’88, ’94 Ennis
James P. Esperon ’75
Kathie Nemeth Evans ’71
Debbie Worthington Farris ’83
Petronella Rezza Feaster ’64
Curtis W. Fehnel ’76
Alvin H. Fenichel ’66
Joseph T. ’62 and Phyllis Checchio ’64 Fiamma
James E. Firmender ’66
John M. and Anne Marie Fletcher Jr.
Frank V. and Carol Reo ’75 Floriani
James C. Foudy ’82
Lincoln E. and Molly O’Neil Frank
William G. Franssen Sr. ’64
Edward G. Frederick Jr. ’49
Raymond C. Frederick ’69
Donald E. Freudenheim ’54
Arthur and Kendall A. Friedman
Sandra Sames Fuquay ’94, ’99
Romayne Galati
Stanton N. Gandek ’71, ’74
Joseph E. ’58 and Shirley A. Ganly Jr.
Mitch B. Garnick ’85
Raymond L. Gast ’69
John M. Gausz ’78
Dennis O. Gehris ’69, ’72
Daniel J. Geltrude ’87
Charles J. and Carol F. Gengler
James Gilch ’90 and Sonja Cerra-Gilch
Terrance S. Gill ’64
Claude C. Gladfelter ’66
Benjamin Glassberg ’64
Susan K. Gleeksman ’96
Marcella Hoch Gnandt ’00, ’03
Mark A. ’94 and Koy Gola
Rhonda N. Goldberg ’73
George A. Golden ’69, ’73
Susan Diamond Gomez ’69
Harvey M. Goodman ’65
Cecelia Milner Grabowski ’61
William O. ’61 and Carolyn Olt ’62 Gramlich
Kathleen Sweeney Graydon ’79
Robin L. Grossman ’83
James M. Guarino ’86
John M. ’82 and Cynthia H. Guarino
James H. and Claudia Bovie ’71 Guenther
Marilyn Slocum Guernsey ’53
Barbara Guldner
Wayne K. Gunzenhauser ’53
Charles H. Halpert ’59
Patricia Gusz Hartpence ’78, ’86
Glen B. Harvie ’66
Beverly Dilger Helmuth ’78
Glenn A. Henkel ’80
Michael J. ’82 and Patrice Shelmet ’82 Hennessy
Spencer E. Heulitt Jr. ’72
William T. Hicks II ’83
P. Randolph Hill
Warren I. Hirschhorn ’73
Arthur C. Holdsworth III ’70
Mark A. ’83 and Elizabeth Cooper ’85 Hopkins
Robert C. Howe ’70
Janet Zemaites Hrusovsky ’89
Marianne Dudick Huntley ’70
Anthony J. Iacono ’76
Christine Russo Jankowski ’70
Derek E. Jenkins ’03, ’05
James J. ’84 and Irene S. Johnston Jr.
Dennis P. Kane ’70
Devra Schoen Karger ’70
Carolyn E. Kaupp ’91
Ronald J. Kavas ’72
John F. and Laura King ’78 Kazana
Gwen E. Keller ’63
Michael C. Kelly and Joan C. Mazzotti ’72
Joanne Kerekes-Wetherill ’74
Frederick A. and Linda D. ’09 Kerner
Mark W. Kieffer Jr. ’93
Jack T. ’75 and Marla M. Kinney
Richard J. Kmiec ’65
Michael and Marianne Castles ’73 Kollar
Janet Filemyr Krommes ’85
Alexander J. ’68 and Susanne Keszler ’68 Kucsma
Donna M. Kushner ’95
Jean P. and Kim Chesnut ’84 Larkin
David C. ’69 and Rita Lash III
Lee A. Lasher ’59
Robert J. Lawton ’64
Linda Fabian Lenyo ’81
John T. ’59 and Barbara Schmitt ’61 Lettiere
Michael P. and Suzanne M. Liff
Duncan L. and Nancy Stein ’77 MacMillan
Frank J. Mandato ’52
Edward P. ’82 and Maria P. Manning
Merrit L. Marsango ’76
Christopher L. and Christa M. ’13 Martin
Deborah Gallagher Mather ’69
John S. ’74 and Doris Bolen ’71 Maxson
Helen Vaughn Mayo ’53
Mark E. McCoy ’12
Cynthia Ray McCray ’73
William G. and Christine E. McDevitt Jr.
Conrad W. ’73 and Lynn Ferrante Miller
Judith Eastmead Miller ’80
Loren Siegelaub Miller ’66
Ross W. ’90 and Diane M. Miller
Stanley J. Moczydlowski ’72
William P. and Sharon S. Montes
Raymond L. Mumbauer ’59
Donna Huston Murray ’64
Laura A. Nawrocik ’99
Bert N. Nelson Jr. ’67
George W. Nelson Jr. ’75, ’83
Larry M. and Cynthia Gerke ’89, ’91 Newman
MaryJane Dowd Northey ’97
Paul R. Olson ’49
John T. Ondo Jr. ’93
Bernard W. ’55 and Margaret Betz ’54 Pachuta
Rona M. Panarotti
Larry M. Pappert ’64
Charles R. and Phyllis Y. Parker
Rex A. Parker and Carol M. Kleis ’94
Scott H. Pass ’80
Catherine Grausso Pellone ’76
Michael Perlmutter ’65
Michael R. ’61, ’68 and Helen Keaton ’62, ’80 Petrin
Kathleen Polgardy Phenix ’68
Joseph M. Posda ’78
Ruth S. Post
James N. ’84 and Kathy Potechin
Marie Elias Powell ’65
Michael M. ’60 and Ann Rostock ’58 Powers Jr.
Larry M. Prober
John P. Prugh ’68
Joseph D. and Sheryl Berger ’89 Punia
Felix E. Puskaritz ’74
William L. and Rose Tagliareni Rago and Family
Joseph M. Raia ’87
Gloria Rebovich*
Michael F. ’93 and Cheryl L. Reca
Frank H. Reis ’59
Sherise Woodward Ritter ’84
Paul R. Roedel ’49
Jeffrey L. Roller ’68
Charles B. Rolph ’52
Mordechai and Bonnie Rozanski
Lawrence H. Rustin ’51
Raymond A. Sackmann ’95, ’00
Anthony J. ’77 and Kathleen C. Santye Jr.
Claire J. Schackman
Mark Scheraga ’70
Robert S. ’87 and Janet L. Schimek
Peter R. Schnaittacher ’69
Richard W. ’72 and Jo Ann Cammarata ’72 Schrader Jr.
Nancy F. Schwartz
Robert W. Schwarz ’79
Ralph U. Scott ’74
F. Daniel Seaman ’67
Brian Serafin ’95
Peter A. Serrada ’71
H. Jay Sexton ’63
William F. Shafer ’60
Margaret Ellis Shaia ’85
Gary L. ’72 and Stacy Shapiro
David C. ’85 and Erin Rick ’85 Shea
John K. Smith ’77
Lisa G. Smoller
Susan R. Soffel ’93
Gordon R. Speakman Jr. ’80
Stephen F. and Debora Zindulka ’91 Stasolla
Harry Stein ’65
Marilyn Wright Stoker ’51
Jeffrey A. Stoler ’66
James A. Stone ’56
Karen S. Stoner ’78
Anthony M. Stonis
Shaun K. Sullivan ’01
John A. Szeker ’60
Ronald J. Tankiewicz ’73
Richard P. ’88 and Lorena S. Telofski
Hope N. Tillman ’79
Katina Zebedies Tolly ’95, ’98
Scott J. ’84 and Nancy Vacca ’86 Topolski
Joseph J. ’63 and Judith Wright ’63 Troia
Walter Tudor
Carolyn H. Turner ’80
Pearl Hauber Tusim ’48
Douglas P. and Kathy A. Umbehauer
Richard F. Vaccaro ’85
Kathleen Kuper Vanaman ’82
Anthony L. Vigorito ’93
Antonio Vigorito ’85
John A. Volinski ’81
Christina Volpe
Ruth W. Warfield ’74, ’91
Iramichael Warhaftig ’96
Lisa Aromando Wheeler ’88
Marsha Healey Wheeler ’53
J. Mark Wildgen ’72
Richard H. ’74 and Sharon Novick ’78 Wildnauer
Daniel V. ’97 and Kristen Dembinsky ’98 Wilson
David R. Wizer ’79
Andrew J. Wnuk ’73
Matthew L. Wright ’76
Peggie Ann Wysocki ’94
Caryl Yeager ’67
Deborah Kelton Yospe ’84
Jeffrey A. Zack ’90 and Caroline Nealon
David M. and Judith Zeft
Christine A. Zelenak ’97
John V. Zenkel ’69

Cum Laude

Five to 14 years of consecutive giving

Anonymous (2)
George F. Adams ’72
John E. Adams and Carol A. Deakyne ’71
Donald J. Albanese ’60
Katharine A. Albe ’02
Roger C. and Marcia F. Alig
Robert C. Allen Jr. ’82
Louis R. Almonte
Joan Faust Altmiller ’92
Robert J. Alu ’65
William J. and Camille A. ’87 Amadio
Mary T. Amato
Patrick J. Amice ’84
John J. Anastasio ’04
Katlyn M. Andrews ’13, ’16
Norman Arky ’53
Aileen M. Ascolese ’06
Salvatore Azzinnari ’85
Sherry Fisher Baer ’66
Kevin A. and Donna J. Baggett
Robert E. and Carole D. Bailey
Cynthia Hines Baker ’81
Charles A. and Isabel M. Baker
Ursula Carthens Baker ’91
Alberto A. ’80 and Jacqueline Fields ’82 Baptiste
Bryan J. Barbalacci
Jason M. Barcelo ’10, ’14
Constantine A. Bardos ’51
Stephen J. and Connie Helmuth ’10 Barna
Christine A. Barrett
E. David Barth ’81
Bradley A. Bartolino ’10
Aimee Ley Bass ’02
Barbara L. Bath ’78
Kyle J. ’09 and Maria Spera ’09, ’10 Battaglia
Marianne Stankiewicz Battista ’56, ’70
Edward R. Baureis Jr. ’74, ’78
Mark A. Becker ’79
Steven R. Beckett ’74 and Sharon A. McDonald-Beckett
Arthur W. Bell ’80
Michael B. Bell ’69
Theresa Gass Benhardt ’52
Angelica A. Benitez ’89, ’91
Michael E. ’87 and Kristine Kosowicz ’89 Benson
Joseph E. Benton Jr. ’78
Andrew M. Bergen ’04
William M. Bergen
Sheldon A. Berkowitz ’68
Kenneth J. Bernabe ’69
Richard J. Bloss ’49
Ari H. Bluestein ’06, ’07
Michael T. Bobal ’68
David C. Boehm ’71, ’75
Peter F. Bogart
Barbara A. Bombieri ’86
Vincent C. and Mary Ellen J. Bonica
Robert A. Bonser ’65
Steven D. and Arlene M. ’05 Bonville
Peter G. and Wendy Wise ’01 Borg
Barbara Borger ’74
Kristen Rall Borysewicz ’89
Joseph C. Bossio ’95
Allen A. and Melanie Y. Boston
George P. Boyle Jr. ’77
Michael J. Bozek ’79
Beverly O’Brien Braddock ’87, ’13
James F. ’11 and Kimberly Reichel ’11 Bradley
Mark R. ’77 and Laura Braff
Gene and Roseanne Monaco ’89 Branciforte
Edward D. ’83 and Patrice K. Breen
Diane T. Brendley
Mark ’88 and Susan K. Brennan
Michael T. Brennan ’98
Robert A. ’86 and Lauren Phillips ’87 Brennan Jr.
Bruce D. Brier ’78
Stephen R. Brill ’01
Antonio ’87 and Mary Ann Trentacosta ’86 Brindisi
John B. ’75 and Katherine Britton Jr.
Susan B. Broadnix ’99
Arthur E. Brodie ’65
Robert G. Bromley ’64
Michael B. Brooks ’63
David V. and Edith Martelli ’10 Brown
Kristine A. Brown
Bruce M. Browne ’68
William T. Browne ’86
Sandy A. Bullard Jr. ’77
Victor F. ’81 and Robin Cocchiola ’81 Bulzacchelli
Michael W. Burak
Jonathan M. Burd ’12, ’17
Kevin J. and Geraldine L. Burd
Jane A. Burger ’67
Gabrielle E. Burgo ’13
Charles D. ’76 and Susan Fannon ’78 Burroughs
James P. ’80 and Nancy V. Bush
Jim and Juliann Byelich
Christine A. Cabarle ’02
Fernando D. and Jennifer K. Cabrera
Dorothy Amerman Cacia ’69
William J. Caggiano ’74
Frank Candela
James J. Canning ’83
William A. Capella III ’69, ’78
Michael J. ’99 and Melissa Caravello
Roger E. Carey ’80
John H. Carmignani ’81
Francis P. and Barbara F. ’04 Carolan
Brian J. ’90 and Mary Renga ’90 Carr
John E. Carroll III ’84, ’88
Aisley R. Carter ’11
Kaitlyn J. Carter ’11
Mark E. ’84 and Stephanie Koslowski ’84 Cartier
John J. Carvalheira ’98, ’00
Robert Casamenti
Thomas Celli ’85
Michael J. Cellini ’99
Joseph Cendrowskia and Tanya M. Nagyhetenyi ’00, ’02
Beth Nansen Cerri ’75
Kathleen Chambers ’84
Tai Lee Chang ’97
Cameron R. Chapman ’98
Michael E. Charles ’78
Ilona C. Chasar ’12
Michael R. and Connie G. Cherrillo Jr.
Patrick J. Chmel and Nancy Anderson ’81 Warner
John R. Chmiel ’63
Tom and Susan Bregman ’90 Christou
Michael A. Ciesielka ’89
Drew L. Cifrodelli ’94
Anthony C. Ciliberto ’89
Matthew F. Ciociola ’06, ’11
Frank A. Cirillo ’71
Tracey Speck Cistaro ’01
Amy Venable Ciuffreda ’99
Nicholas P. Ciufo ’07
David A. and Charlene B. Clark
Frederick A. Cline ’97
Roberta Clipper
Gregory H. Coats ’13
Justin Coecliff ’06, ’13 and Stephanie Chiarello
Benjamin J. Cohen ’10
David L. and Rhonda R. Cohen
Howell C. Cohen ’71
Joel E. Cohen ’81
Patricia Hetzel Cohen ’74, ’87
Gary and Nadine M. Coleman
Michael G. Colozzi ’07
John R. Connolly ’80
Allan F. Conover ’81
Robert D. Conover ’86
Robert C. Cook ’85
Ronald G. and Cindy A. Cook
George E. and Linda Solomon ’13 Coppinger
Ross and Hannah Flynn ’03 Corbin
Frank D. Correl ’50
Luciano Cortina ’80
Andrew E. Cotes ’11
Brandon C. Cotten
Carol McCabe Crain ’78
Allen R. Cressman ’66
Richard L. Crist
Vincent R. Cuiule ’74
Walter J. Cyburt ’69
Robert J. ’87 and Karen A. D’Addario
Victor A. and Anne C. Dagenais
Anthony M. and Regina A. Dain
Chester W. and Winifred Dalgewicz
Peter F. Daly III ’73
Robert M. ’03 and Katherine Sebastian ’05 Danbury
Barry O. Davis
Patricia Faulk Davis ’85
Tanisha Russell Day ’00, ’03
Fekru Debebe and Aster Gebru-Debebe
David P. ’84 and Lesley Stout ’86 deDufour
Glenn A. Deischer ’68
Neil J. Delaney
Neil P. Della Torre ’77
Allen C. DeMarco ’64
Ricardo T. de Oliveira ’98 and Karen Difrancesco
Florence Di Pastina DePativo ’50
Kathy Ritter DeRemer ’76
Alfred W. DeSantis Sr. ’59
Mark A. DeVoe ’77
John L. Dial ’66, ’68
Corey E. Diamond ’11
Joseph R. DiBiase ’62
E. Bruce DiDonato ’76 and Denise Agness
Roxanne Dietzler ’89
Jack A. DiSalvo ’65
Stephen T. Dishner ’68
Deborah Burdorf Dobie ’85
David Dobkin and Suzanne R. Gespass
Timothy M. Donnelly ’79
Gerald M. and Katharine Gannon ’75 Dougherty
John P. Downey ’85
Edwina M. Downs ’05
Herbert C. Duffy ’60
Francis J. Dunn ’97
Robert J. ’80 and Jacqueline Hoynak ’81 Dunn
Stephanie L. Durante ’07
Pamela A. Durkin ’97
Joseph S. Dyton III ’02
Thomas J. Dzurkoc ’79
Shawn P. ’93 and Kathleen Keely ’93 Edmonds
William C. and Andrea Eggert Jr.
Marsha Beirach Eisen
Diane L. Eiswerth ’09
Helen Skeenes Eldridge ’76, ’89
George Elefther ’80
Eric T. ’13, ’15 and Jennifer Meier ’14 Elgin
Michael L. and Beth B. Epstein
Jeffrey K. Erb ’74
Marc D. ’92 and Adelaide Castellano ’92 Evans
Meghan Shanley Evans ’04
Robert C. Exton ’58
Susan H. Faber ’87
Samuel R. ’62, ’78 and Patricia Ricigliano ’69, ’73 Falconello Sr.
Grace Colletti Farber ’06
Teresa Carter Farmer ’93, ’16
John J. Fasti ’89, ’91
Anthony J. ’80 and Patricia L. Faugno
Jeffrey Fennelli ’96
Martin D. Ficke ’73
John Filippatos ’97
Daniel A. Finacchio ’94
Kelly Crist Finch ’10, ’12
Harold J. Fink
John F. Fink
Anthony M. Fiore ’66
Stephanie Corradino Fiorella ’05
Michael Fiorot ’65
Barry Fischer ’63
Ellen Keane Fitzpatrick ’91
Stephen A. ’95 and Elizabeth M. Fletcher
Robert E. Flinchbaugh Jr. ’64
Robert J. Florio ’77
Bernard M. and Ann Marie Flynn
Laura Wilkinson Flynn ’99
Francine Schiano Foltz ’82
Peter A. ’65 and E. Lynn Forgosh
Ron Forrester and Pamela G. Mingle
Jay L. Fort ’82
Christopher S. Fox ’97
Peter M. Frampton ’80, ’85
Brian J. Frankle ’84
Kenneth L. Frazee ’56
Kenneth J. and DonnaJean A. Fredeen
James Fresco ’82
Audrey Blakesley Frick ’51
Kenneth E. Friedman ’81
Kate Conlon Fuoco ’05
Jayne Basilotto Galgon ’02
Joseph A. and Loretta Gallo
Toby E. Gang ’80
Patricia Garchinsky ’02
Thomas R. Gardiner ’65
Larry P. Gardner
Lukasz Gargas ’10
David and Beverly Gartenberg
William A. ’76 and Eileen White ’78 Geoghan Jr.
Glenn A. Gerber
Peter G. Gerry ’07, ’11
Arthur J. Giacomarra ’76
Joyce Mazzei Giacomarra ’75
Robert N. ’67, ’78 and Constance Swoyer ’67 Giallella
Leo A. Giel ’99, ’02
Anthony L. Gilbert ’09
Brian M. Gill ’04
Ann Zimmer Gilmore ’57
Stephen C. Ginter ’77
James S. Gladstone ’67
Phyllis B. Glick ’82
William W. Glover ’74
Howard J. Godfrey Jr. ’64
Daniel Goldberg ’89 and Patricia A. Mayer-Goldberg ’89
Michael W. and Terri L. Goldberg
James E. Goldberger ’69
Guy V. Goldsmith Sr. ’61
Mark S. Goldstein ’77
Robert C. Good
John J. Goodwin ’50
Irwin and Lenore Gordon
Glenn A. Gorniak Sr.
Alicia M. Govannicci ’14
Jeffrey S. Grabell
Edward J. Graham ’79
Jeffrey A. Green ’65
Laura A. Green ’08, ’11
Steven H. Greenfield ’87
Gordon B. Grimm ’76
Michael J. Grimm ’07
Shari N. Grinceri ’14
Charles W. Griswold ’74
Diane M. Grosso ’96
Alexander I. Grubbs ’10
Vaughan S. Grundy III
William J. Gudelunas ’94
Brent Gulick ’68, ’16 and Angela Franco
Alan Gurwitz ’71
Eric K. ’02, ’11 and Eileen Corrigan ’02, ’10 Gurwitz
Donna Winnett Guthrie ’68
William D. and Evelyn Guthrie
Paul Habicht III ’77
The Hagedorn Family
Sarah Saams Halloran ’91, ’95, ’08
Jennifer Cushinotto Halvorsen ’03
Alan R. ’68 and Susan B. Hammer and Family
John C. ’93, ’97 and Kimberly D’Oria ’96 Hangey
Thomas G. Hanlon ’81
Alison Waters Hanzl ’02
John W. Hardiman ’94
Hobart N. Hare ’99
Terence J. Harper ’82
Arthur L. ’01 and Sybil D. Harris
Amy L. Harron ’94
Kimberly Kletcheck Hart ’06
Mary Smaldore Hartig ’84
Lorene Claus Hartigan ’82
James H. Harvey ’96
Joseph Hassan ’05
Glenn A. Havelock ’78
Belmont F. and Nina J. Haydel
Joshua C. ’03, ’06 and Sarah Artale ’03 Hayek
Frank A. and Kathleen ’83 Hayn
William L. ’78 and Jacqueline Ashfield ’78 Heins
Patricia A. Heller-Jackson
George M. Helock Jr. ’10
John J. Henderson ’90
Michael and Mary Henderson
James J. Herb ’72
Deborah B. Hess ’94
George W. and Anneliese Hess Jr.
Susan L. Hewins ’06
James J. Higgins ’80, ’90
John and Rosemarie Hilgar
James and Jennifer Dahl ’97 Hines
Shannon L. Hodge
Yvonne O. Hodge
Robert T. Hofmann ’92
Shirley Hofmann ’51
Thomas F. Hofmann ’89
Meghan A. Holohan ’99, ’01
David M. Hoover ’04
Barbara A. Hordis ’77
David S. and Barbara Benson ’69 Horowitz
Irwin M. Horowitz ’77
Paul D. Horton ’65
Arthur W. and Katherine Hunt
Daniel J. and Lorraine P. Hussong
Frank ’76 and Valerie Vainieri Huttle
Vito C. Iannuzzelli
Joseph N. Immordino ’12, ’15
Thomas and Marie L. Jablonski
Latresha Jester Jackson ’97, ’99
Irwin Jacobs
Mark ’69 and Lynn Goldstein ’70 Jacobs
Richard C. ’64 and Geraldine Tomanek ’64 Jacobs Jr.
Katherine Bartlett Janiszewski ’05
Doris Willauer Jankowicz ’57
Kathleen C. Jannarone ’00
Christine Lyczak Janssen ’61
Andrea Neale Jarvis
Betty Wold Johnson
Frances Klenawicus Johnson ’50
Thomas K. Johnson ’64
Alice M. Jones ’88
Christopher J. ’91 and Colleen O’Connell ’92 Jones
Teresa Marie Kane ’93, ’97
Brian A. ’83 and Laurie Peck ’83 Kape
Bernard L. and Mary Kaplan
Kenneth S. Karcinell ’64
William J. Katz ’72, ’75
Edward O. ’78 and Patricia Siko ’73, ’85 Kazimir Jr.
Garry M. Keel ’78
Patricia L. Keller ’91
David M. ’82, ’92 and Michele ’98, ’01 Kelley
Kristine J. Kelly ’11
Philip C. Kempisty Jr. ’97
Neil and Anne Kennett
Steven P. ’73 and Theresa A. Kerner Jr.
Lisa Zoldi Kerns ’88
Gregg L. Kessler ’99
Irwin B. Kessman ’67
James G. and Judith Hunt ’94 Kibelstis
Robert E. Kiefer ’64
Dagmar A. King
Gary S. King ’76
Maureen McManimon Kinnevy ’78, ’93
Dennis M. Kirby ’86
William J. ’83, ’88 and Linda M. Kirby
Stanlee G. ’75 and Florence Hertz ’57 Kissel
Elizabeth Hunter Klein ’81
Christopher and Karin Klim
Robert J. Kovacs ’68
Nancy R. Kozarsky
James M. Kozik ’13, ’14
John M. and Janet Kozik
Walter N. ’69 and Linda Tolces ’71 Kreil Jr.
Kaspars V. Kreslins ’70
Kristen D. Kriebel ’97
Lori Kuhn
Douglas R. Kuiken
Ilona Sledd LaChina ’74, ’79
Derrick Lamar ’85
Lisa B. Landsman ’74
Jason L. Lapham ’09
Barry B. Larner ’63
David A. ’84 and Carolyn DiMemmo ’84 Lauer
John C. Lauricella ’70
Anne L. Law
Rosemarie DiMarino Le Roy ’71
Thomas J. and Mary M. Lear
Eric LeFante ’09, ’10
Robin B. Lefkowitz ’07
John M. Lelak ’70
Diana Celebre Librizzi ’09
Joseph A. ’70 and Linda Maguire ’71 Librizzi
Elaine Lieberman
Joshua and Beth Harrison ’05 Lindeman
Clifford F. Lindholm III
Edward E. and Lynne Lipinski Jr.
Jay S. Lipkin ’84 and Maria Troncoso-Lipkin ’84
Frank E. ’60 and Marlene Fritz ’60 Little
Richard M. Liuzzi ’64
Mitchell A. and Heather K. Livingston
Raymond S. Lizura ’60
Andrus A. Loigu ’72
Anthony M. and Denise Oliver ’96 Lombardino
Richard Losavio
Paul D. Loser
Bernard V. Lotti ’57
Richard D. ’93 and Maureen Ryan ’94 Loughran
Kevin E. Louis ’73
Salvatore Lubrano ’12, ’15
David A. Lucerne ’92
Anna K. Lustenberg
Frank Luzzi ’80
Mark R. and Janet S. Lynch
Thomas J. ’75 and Patricia A. Lynch
Donald D. Machusak ’90
Frank W. Mackiewicz ’99
Darryl D. MacPherson ’82 and Family
Michael A. Madden ’86
Clifford J. Madsen Jr. ’73
Denise W. Mahrer ’00, ’10
Raymond E. Majewski ’85
John E. Major ’64
Steven J. Mancia
Peter G. ’77, ’84 and Magdalen G. Manetas Jr.
Donna M. Manno-Bednarski ’86
Bernard A. Marcus ’66
Mark and Marigene M. Margevicius
John A. Margicin Sr. ’51
Deirdre Cordero Marino ’89
Thomas J. ’69 and Joanne Marino
Brian P. Marion ’12
Thomas R. Marion and Janet L. Russo ’79
Harry T. ’56 and Mary Gallagher Marren
Theresa A. Marriott ’03, ’09
Carolyn Vananzi Marshall ’64
Patrick J. ’79 and Kathryn Marshall
Joseph C. Marsicovete ’77
Thomas P. Martin ’59
John H. Martinson
John K. Martinson ’08
Robert W. Martz III ’71
Rocco F. Maruca Jr. ’93
Robert A. ’77 and Marjorie Daynes ’76 Massarsky
Michael Mastroberti
James A. Mastrull ’71
Demetra Karandreas Matthews ’76
Joan Hamblin Mattia ’63
Michael and Stacy Mattia
Jay and Alisa D. Mawson
Richard D. Mayher ’87
Herbert B. Mayo
Ira Mayo
Barbara Gretton Mazur ’84
Robert P. Mazur Sr. and Dorothy A. Lenza-Mazur
Matthew C. McAleer ’88
Megan C. McBride ’10
Dennis J. McCabe ’04
Deborah Norton McCall ’77
Paula D. McCoy ’08
Stephanie C. McGinty ’12
Kristin L. McGowan ’05, ’07
Patricia L. McGowan
Joseph E. McGuinness ’66
William C. McJames ’82
Robert Y. and Anne McMahan
Tracy A. McManimon
John T. McManus
Alexander M. and Cynthia McWilliams II
Maddy L. Meehan ’05
Jonathan D. and Elyse Meer
Joseph L. ’59 and Marian A. Mehalick
Julie Young Meiskey ’69
Penelope Richardson Melchior ’82
Grace Morrison Mele ’93
Michael W. Mentzer ’74
Josephine Mercantini-Bocci ’76
Paul Mercatanti ’83
William B. Meredith ’53
Jeffry A. Mesday ’10
Betty A. Messick ’72
Martin L. Meszaros ’85
Alan C. and Pamela Jones ’75 Meyer
Theodore Michael
Sarah Richards Michaud ’09
Mark ’84 and Alison H. Micucci
Matthew R. Miles ’06
Steven Miller ’65
William C. ’71 and Marylou W. Miller
Lynn Donovan Milligan ’92, ’94
Donald P. ’87, ’94 and Sharon Wieselberg ’85 Millstein
John Mirza
David B. Mitchell
Aaron J. Moore
Todd M. Moore ’98
Anita L. Moorehead ’94
Stuart A. Mopsick ’61
Mary G. Morano ’12
Andrew M. Morgan ’07
Robert P. Morgan ’86
Robert W. Morrison ’11
William Morrison ’00
Scott J. Motherway ’87
James B. Mott ’94, ’95
Frank J. Mullen and Donna Corrice ’73
James T. Murphy ’48
Kevin M. Murphy ’91
Michael R. ’88 and Robin Nocella ’88 Murphy
Theresa Fahy Murphy ’91
Ashley Boulden Myers ’07
William A. Nagy ’74
Mary Bilinski Naratil ’64
Jason E. ’97 and Christie Nase
Maureen Brozena Needles ’85
Frank P. Nerwinski Sr. ’59
Kevin P. ’88 and Judith Maling ’87 Nerwinski
Gary F. ’76, ’82 and Joyce E. Neubeck
Maxine H. Neuhauser
Brian F. Neuwirth
James E. ’88, ’94 and Kelly Newgarde
William L. ’75 and Darlene A. Nichols
Sumitra Ramaprasad Nicholson ’99
Angela Fuoco Nicola ’06
Thomas E. Nicola ’65
Robert W. Niederberger ’65
Nikolich Family
Christopher ’92 and Bethann Fleming ’93 Nikolich
Matthew P. ’08, ’09 and Laura Beidelman ’11 Nissen
Tracey Nixon-Rogers ’95
Steven R. Nocitra ’82
Karen L. Nolan
Ronald D. Noll
Michael J. and Patricia L. Noon
Matthew T. Nowlin ’13
Jeffrey B. Nylund ’74
Sandra L. Ober ’12
James S. and Gina M. O’Brien
Kevin J. and Donna M. O’Hara
James P. O’Hara
Robert J. Oldfield ’96
Clifford P. Olsen ’98
Michael P. and Sandra C. O’Neil
Todd C. ’95 and Laura Bristol ’93 Oram
Katharine M. Osborn
George E. Ott Jr. ’84
Janet L. Ottignon ’88
David H. Owens ’60
Leonard J. Paccione III ’12
Alice Palermo
John A. Palmer ’65
James S. Palmere ’81, ’87
Ina Frankel Pappert ’65
Patricia Szwarc Paradee ’93
Christine Engel Paternostro ’92
Jeff and Allyson Hunter ’06 Patterson
Mark D. and Michele T. Paules
Herbert C. Peluzzo Jr. ’06
Sandra Penas Mur ’14, ’16
Lewis J. and Margherita Pepperman
Robert ’74, ’78 and Jo Anne Delaney ’74 Percheski
Brian J. ’89 and Kimberly Peretti
Agustin A. Perez ’02, ’03
Eric M. and Susan Kasian ’77, ’84 Perkins
Glenn and Dina Pirone ’89 Perrine
Mona Chait Pessaroff ’72
Rita C. Peters ’81, ’85
Talia Peverada ’05, ’08
Richard A. Phillips ’49
Brian R. Piel
Fred C. Piell ’92
James R. Pierce Jr. ’73
David A. ’67 and Kathleen Pierfy
Jeffery F. ’65 and Jean M. Pierfy
Kyle C. Pillitteri ’06
Christopher P. Pimentel ’12
Elizabeth Butterbaugh Pinelli ’06
Daniel J. Pinto and Margaret Solinger
Megan E. Pisani ’12
Michael J. Pisani Jr. ’82
Richard W. Pivko ’75
Justin Plunkett ’07
Robert S. and Marion E. Pollack
Arden L. Pollard ’55
Anthony J. Pontieri ’81
Glenn Popowitz
Michael J. Porter ’65
William M. Posner ’68
Lawrence Povia ’77
William D. Povia III ’72
Carl E. and Lorin D. Powell III
Charles A. and Debbie Prall
Mark A. Pratico II ’13, ’16
Beth A. Preis
John S. Procaccini ’97
John R. Prunetti ’70
James M. ’88 and Tracy A. Rademacher
Lindsay A. Rajeski ’11, ’13
Naren G. Ramanuj ’76
Bernard A. Re ’75
Hope Burden Rechtsteiner ’78
Gail Mucci Reitano ’73
William R. Remphrey ’89
Anthony G. ’84 and Kerry Ann Harmon ’88 Rescigno Jr.
Lawrence J. Reuter Jr. ’91
Keith W. Richardson ’99, ’09
Karl W. and Nancy Koch ’65 Riemann
Jim and Marci Cobb ’12 Risch
Anthony and Josephine Rizzieri
Andrew S. Roberto ’90
David J. ’92, ’94 and Christine M. Robin
Stephanie Warfel Rodriguez ’15
Stephen R. Roga ’81
David L. Rohrbach ’78
Andrew E. ’71 and Irene Pietskowski ’71 Rollings
Kathryn F. Rosa ’06
Michael J. Rosati ’10, ’12
John H. Rose
Robert G. ’70 and Mary Hummel ’72 Rostron Jr.
Steven M. Rudenstein ’14
Gail Wetherbee Ruopp ’79, ’84
Richard K. Rydstrom ’64
Ellen Radow Sadat ’75
Anne T. Salvatore
Carl William Sanchez ’59
Frederick C. Sandstad ’66
John F. Sarnecky ’51
Christopher S. Saveriano
Shawn P. Scannell ’01
Christina Ang Scarborough ’05
John R. and Maria L. Scavetta
Robert A. Schackman ’75
Jim G. and Candee L. ’06 Schaefer
Larry P. Schapiro ’68
William M. Schlosser ’66
Jeffrey A. Schmier ’83
Steven Y. Schmier ’80
John Schroth ’89
Mark H. Schulman ’81
Timothy S. Schuster ’11
David Schutsky and Carol S. Kondrach
Mitchell ’85 and Amy Friedman Schwartz ’87
Harriett Schwartz
Charles F. and Kristine ’89 Schwartz
Russell A. ’02 and Kathryn Stridick ’13 Schwartz
Barbara A. Sciarrotta
Frank J. and Mary Jane Semcer
Joseph Sensi Jr. ’84
Laura H. Seplaki
Sandra Lanzoni Sersen ’78
Raj P. Shah ’90
Michelle Visbeck Shappell ’94
Holly E. Shavell ’09
Richard J. and Kathleen Ebling ’85 Shaw
William H. Sheil ’59
James M. and Patricia Rodak ’89 Shreve
Stephen D. Shutt ’70
Daniel Siegel
David Siegel ’72
Lawrence G. Silver
Judy Simmons ’95
Stuart A. Singer ’51
George J. Sipars ’63
Bruce E. Skilton ’81
Richard A. Small ’77
Kelvin L. Smith ’78
Kevin M. Smith ’02, ’05 and Melissa Michalov-Smith ’03
Robert Smith ’72
Robert D. Smith ’66*
Russell J. and Anastasia Brophy ’84 Snyder
James Snyder ’71
Mark S. Snyder
Robert S. Snyder
Carol A. Southard ’70
Joseph A. and Jodi L. Sparano
Christopher J. Sparks ’94
Richard P. Stankus ’76
Michael J. Stap ’68 and Cathleen Titus
Mark L. Starr ’70
Michael Stasiulaitis ’94
Nicholas D. Stephan ’78
Edward A. Stern
Elinor Zimmerman Stern ’62
Bettyann Mushinski Sternal ’63
Louis E. ’67 and Margaret M. Stevens Jr.
Howard B. ’67 and Marietta C. Stoeckel
Renata L. Stoehr ’11
Alfred T. Stokley ’65
Vincent R. ’74 and Anne Ott ’73 Stolowski Jr.
Clarke R. Stoneback ’01
Robert A. and Gina Stoto
Stephen T. Stoudt ’80
Suzanne Dutko Stout ’98
James A. Streich ’80
Jeffrey L. Stump ’02, ’03
Michael S. and Lourdes Sullivan
Robert T. Sullivan ’75
Cheryl Tenny Sweeney ’86
Edward J. Syryca ’71
Jozsef Szoke
Laurie Talarico
Mary E. Talmadge-Grebenar
Karol N. Tariska ’94, ’96
John A. ’88 and Christine Phelan ’89 Tattory
Lisa D. Teach ’02, ’09
Joseph and Diane Tedeschi
Barbara Walter Ten-Broeke ’63
Isabel Lindemuth Teplitz ’76
Michael A. ’88 and Lynda Mosoff ’89 Testen
Jennifer A. Therien
Bruce H. Theuerkauf ’68
Sanjay Thirupputkuzhi
Daniel A. Toadvine
Brian J. ’04 and Madeline Luma ’00 Tokar
Anthony M. and Linda M. Tomasso Jr.
Marie Rivera Tomasso ’73
Edward J. Torres ’50
Michael Toscano ’52
Jacob H. ’03 and Lauren Brascetta ’04 Trainor
Joan Bula Travis ’62
Gene and Sheila H. Truncellito
Nicholas Tsarouhas ’85
Michael B. Tubb ’11, ’14
Brian R. Tucker ’94
Thomas F. ’83, ’88 and Jennifer Sorrentino ’82 Tuffy
Natasha N. Tukeva ’12
Stephen E. ’95 and Jennifer M. ’95 Uibel
Douglas P. Umbehauer Jr. ’09
Richard R. Unangst ’71
Joseph M. Ungrady Jr. ’73
Ernestine L. Urken
Elmira Valiyeva ’10
Arthur W. ’08, ’10 and Dana Hoffman ’08, ’09 Van Nostrand III
Frank D. ’73 and Dorothy Balzano ’73 Vassalo
Richard J. and Kristen G. Vassos
Candy Monti Velez ’73
Victoria Barrington Verity ’06
Joyce E.A. Versteegh ’88
Michael C. Viggiano ’61
Boris and Tina Vilic
Paul M. Volk ’92
Randall C. and Carol Voorhees
Nicholas A. Vrettos ’65
Louis Wachtel ’63
Alan E. and Maureen A. Wakeman
Benjamin R. Walker ’01
Philip Walker and Donna Delanoy ’77
Stephanie A. Walker ’08
Peter O. and Lisa G. Wallburg
Louis M. Walters ’74
William H. Walton ’56
Alan L. Warshinsky ’69
James G. and Rosemary A. Warwick
Beth A. Watkins ’95
Harry I. Watkins ’71
Bruce H. ’67 and Beverly Materniak ’67 Watrous
Deborah A. Wean
Vickie L. Weaver ’91
April A. Weber
Daniel S. Webster and Joanne B. Marriott ’62
Lawrence P. and Robin C. ’90 Webster
Alison D. Wehringer ’12
Robert A. ’84 and Robbyn Reichel ’84 Weisman
Charlette A. Weisner ’82
Walter H. Weiss Jr. ’74
Michael ’81 and Kathleen Fitzgerald ’82 Wenzell
Brinton H. and Karen Blazer ’82, ’89 West
Nancy J. Whalen and B. Arlene Dunn
Craig A. Wicken ’99
David Wilcox
Ronald J. Willa ’73
William C. Wingardner Sr. ’70
Kathleen Winte
Eileen D. Wirth ’88, ’95
Joseph H. and Kathleen Wisniewski Jr.
Louis Wisnowski ’83
Beverley J. Wolfgang ’06
Anton K. Wolfshorndl and Denise Pinney
William J. Wood II ’68
Doris Sutherland Woodrow ’75
Annmarie Woods
Paul S. and Mary Mewherter ’10 Workman
Amanda Hunter Wright ’09
Glenn Yanis ’82
Robert A. Yates ’75
Linda Perry Young ’69
George J. ’75 and Diane Lugrine ’76 Zameska Jr.
Arthur T. ’89 and Kelly Eckardt ’90 Zawodny Jr.
Joseph Zelazny ’61
Wayne A. Zenger ’78
Charles J. ’15 and LouAnn P. Zerambo
Charles W. Ziegler Jr. ’84, ’87
Kenneth G. ’79 and Lynn Hornsby ’82 Zimmer
Richard J. Zimmerman ’79
Joseph W. ’80, ’91 and Linda J. Zisa
Robert F. Zola ’94, ’96